praktyczny blog o pomiarach i automatyce przemysłowej

bo w automatyce liczą się ludzie

„Napuchnięty” odwadniacz zimą!

Za oknem zima, a temperatura nie nastraja do długiego przebywania poza ogrzewanymi pomieszczeniami. Jeszcze większe katusze „przeżywają” nasze instalacje, szczególnie te na zewnątrz. Masz instalację parową i zdarzają się przestoje w produkcji? Temperatury na minusie? Wiesz co Ci grozi, prawda? Zalegający kondensat w rurociągach, urządzeniach czy odwadniaczach na skutek zamarzania zwiększa swoją objętość niszcząc wszystko co napotka na drodze. Jest na to rozwiązanie.

Jest nim wykonany ze stali kwasoodpornej odwadniacz dzwonowy. Jego konstrukcja zapewnia wytrzymałość na zamarzanie. Korpus napuchnie, ale wytrzyma nawet kilkanaście zamarzań. Dodatkowe wsparcie może stanowić automatyczny zawór spustowy, który zrzuci kondensat z odwadniacz w przypadku spadku ciśnienia poniżej 0,3 bar.

Zobacz zdjęcie „napuchniętego” odwadniacza Armstrong serii 1800 zimą:

L36

Więcej szczegółów na temat odwadniaczy serii 1800>>>


Autor:

Odwadniania-entuzjasta

„Napuchnięty” odwadniacz zimą!

Najnowsze

POBIERZ E-BOOK

Chesz być na bieżąco?
Zapisz się do naszegoNEWSLETTERA!

Pomiary ciśnienia

Inteligentne przetworniki ciśnienia

Dzisiejszy wpis poświęcony jest przetwornikom ciśnienia, które zostały skonstruowane do pracy w najtrudniejszych aplikacjach w każdej gałęzi przemysłu. Dzięki swoim rozwiązaniom konstrukcyjnym spełniają wszystkie wymagania

Czytaj więcej »
Akademia Automatyki

Dołącz do nas!

Wypełnij formularz subskrypcji i bądź na bieżąco